יום חמישי, 9 באוקטובר 2014

הדרך הפשוטה והיעילה למנוע מחלות קשות והזדקנות מהירה.

לפני כעשר שנים פגשתי מכר ותיק, רופא עור בכיר, שהאיר את תשומת לבי לגידול שהופיע מתחת עיני השמאלית. הוא התבונן בגידול, נתן לו שם "קרצינומה" ושלח אותי בדחיפות להסיר את הגידול ולשלוח לבדיקה! ואכן כך עשיתי. הגידול הוסר, הבדיקה הראתה שהגידול שפיר אבל, מאז הופיעו עוד 4 גידולים נוספים שדרשו התערבות כירורגית.
כשלוש שנים אחרי אותו אירוע הלכתי למטפל ברפואה יפנית (בהקשר של דלקת במפרק האגודל). הוא ראה את כתמי השמש הרבים על העור שלי (כתמי שמש על העור הם תוצאה של נזק חימצוני) ובלי לומר מלה, רשם לי מרשם לשני תוספי תזונה שמכיליםנוגדי חימצון ייעודיים לעור ואמר לי לצרוך אותם באופן קבוע. מאז שהתחלתי לצרוך את נוגדי החימצון נעצרה לחלוטין ההופעה של גידולים (קרצינומות) נוספים על העור שלי.
איך זה מתקשר לנזק החימצוני ולבריאות שלנו? אנחנו, בני האדם, לא מזדקנים ואנחנו גם לא חולים, התאים בגופינו הם אלה שחולים, הם אלה שמזדקנים ומתים. הבריאות שלנו תלויה בבריאות התאים בגוף. 
כדי להאט את תהליכי ההזדקנות, כדי למנוע את המחלות, עלינו לשמור על התאים ולהזין אותם בצורה מיטבית במזון שמתאים להם. אנחנו, בני האדם, לא מגיעים לעולם עם הוראות הפעלה אבל נסו לדמיין לעצמכם מה היה קורה לו תדלקתם את המכונית שלכם בנפט במקום אוקטן 95 ?
תאי הגוף שלנו מורכבים ממולקולות. כאשר המולקולות בריאות החלוקה של התאים משכפלת תאים צעירים ובריאים. מולקולה בריאה היא מולקולה שיש לה שני אלקטרונים בקליפה החיצונית.
נשאלת השאלה איך תאי הגוף מזדקנים והופכים להיות חולים?התשובה היא: רדיקלים חופשיים. רדיקלים חופשיים הם מולקולות או אטומים של חמצן, בעלי אלקטרון חופשי אחד לפחות בקליפה החיצונית שלהם. הם בעלי מטען חשמלי גבוה ויכולת תנועה מהירה, תכונות שגורמות להם לנוע במהירות וליצור תגובות כימיות עם מולקולות של תאים אחרים, במטרה לשדוד מהם אלקטרון. התופעה הזאת נקראת נזק חימצוני. הנזק החימצוני פוגע בתאי הגוף השונים ועומד בבסיסן של כל המחלות הכרוניות הניווניות.
אז מאין מגיעים לגופנו רדיקלים חופשיים?אנחנו חיים בעולם מתועש שמספק מקורות רבים לרדיקלים חופשיים.

זיהומים סביבתיים: אוויר, קרקע, מים
הכלרה והפלרה של מי שתיה
ירקות ופירות מרוססים
קרינה אלקטרומגנטית
קרינה של השמש
עישון
מתח
תרופות והקרנות
הגוף שלנו חשוף להפגזה בלתי פוסקת של רדיקלים חופשיים.
איך אנחנו יכולים להגן על תאי הגוף שלנו מפני הנזק החימצוני?התשובה היא פשוטה: המענה לנזק החימצוני הוא נוגדי חמצון.
נוגד חמצון הוא כל חומר שמסוגל להעניק לרדיקל החופשי אלקטרון ולהפוך אותו למולקולה יציבה ובלתי מזיקה. מערכת ההגנה הטבעית של הגוף לא מסוגלת לייצר מספיק נוגדי חמצון. עלינו להשלים אותם בתזונה נכונה ובתוספי תזונה.
לסיכום.
בגוף שלנו מתחוללת מלחמה: האויב הוא הרדיקלים החופשיים, בעלי הברית הם נוגדי החימצון, וכוחות העורף הם ויטמינים ומינרלים. כל עוד הכמות הזמינה של נוגדי חימצון בגוף זהה לזו של הרדיקלים החופשיים, הגוף שלנו יהיה מוגן מפני הנזק החימצוני. הגוף שלנו זקוק לאספקה שוטפת של נוגדי חמצון וויטמינים בכמות הולמת.
המפתח לניצחון במלחמה נגד הנזק החימצוני הוא איזון בין רדיקלים חופשיים לנוגדי חימצון.

בריאות טובה לכל הקוראים,
שלכם,

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה